22 вересня 2017, п'ятниця

Космічний апарат Juno доставив до Юпітера маленьких пасажирів

коментувати
NASA і LEGO співпрацюють, щоб прищеплювати дітям любов до науки.
NASA/JPL-Caltech/KSC

NASA і LEGO співпрацюють, щоб прищеплювати дітям любов до науки.

Космічний апарат Juno, що завершив 5-річний політ до Юпітера, доставив до газового гіганту три фігурки LEGO.

Кожна фігурка має певне символічне значення. На борт Juno потрапив Юпітер – давньоримський бог грому і блискавок, який подарував ім'я найбільшій планеті Сонячної системи. Компанію йому склала Юнона (англ. "Juno"), на честь якої був названий космічний апарат. Третім пасажиром став Галілео Галілей, який у 1610 році відкрив 4 супутника Юпітера.

За розмірами фігурки нічим не відрізняються від тих, що можна побачити в магазинах іграшок на Землі, проте вони виконані зі спеціального алюмінію.

"Вони пройшли всі тести, щоб ми переконалися, що вони підходять нашому космічному апарату так само, як і будь-яке наукове обладнання на його борту", - сказав головний дослідник проекту Juno Скотт Болтон.Фігурки були відправлені в космос в рамках спільного проекту NASA і компанії LEGO під назвою Bricks in Space. Його мета полягає в тому, щоб пробудити у дітей інтерес до науки, технології, інженерної справи та математики.

Крім фігурок Juno також доставив до Юпітера меморіальну дошку в пам'ять про Галілея. На ній зображений сам вчений, а також уривок з його записів, присвячений відкриттю місяців Юпітера, названих Галілеєвими.

Juno почав свій політ до газового гіганту 5 років тому, а завершив його 4 липня поточного року. Космічний апарат вийшов на орбіту планети і тепер з його допомогою вчені зможуть більше дізнатися про структуру, полярниі сяйва і магнітосферу Юпітера.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: