24 листопада 2017, п'ятниця

Китай створив революційну технологію "стелс"

коментувати
Розробка китайських дослідників – хамелеон у світі стелс-технологій.
Times Asi via Flickr

Розробка китайських дослідників – хамелеон у світі стелс-технологій.

Дослідники з Центрально-Китайського університету науки і технології розробили новий матеріал, що дозволяє ефективно приховувати військову техніку від виявлення радарами. Він отримав назву Active Frequency Selecting Surface (AFSS).

Сучасні стелс-технології ефективні проти радарів, що працюють в сантиметровому діапазоні. Однак системи з дециметровым діапазоном їм обдурити не вдалося. Китайська розробка здатна поглинати радіосигнали радарних систем обох типів і підлаштовуватися під них. Як пише Popular Science, "техніка дозволяє обшивці літака адаптуватися до радарів, що працюють на різних частотах, і ефективно реагувати на них, перетворюючи покриття в радіохвильовий еквівалент шкіри хамелеона".

Товщина матеріалу складає усього 7,8 мм. В ході випробувань AFSS було виявлено, що він здатний поглинати радіочастоти в діапазоні від 0,7 до 1,9 ГГц. Творці матеріалу впевнені, що у зв'язку з поліпшенням систем виявлення, їх розробка може виявитися вельми корисною.

Примітно, що про нове досягнення китайської інженерної думки стало відомо не через виток матеріалів, позначених грифом "цілком таємно". Дослідники опублікували дані про свою розробку в журналі Journal of Applied Physics.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: