24 вересня 2017, неділя

Кембриджський професор заявив, що до кінця року в Арктиці зникне лід

коментувати
Професор Кембриджського університету вважає, що цього року льоди в Арктиці зникнуть практично повністю вперше за 100 тисяч років.

Професор Кембриджського університету вважає, що цього року льоди в Арктиці зникнуть практично повністю вперше за 100 тисяч років.

Професор Пітер Уодхемс з Кембріджського університету прогнозує, що у вересні поточного року площа льодів в Арктиці складе менше 1 мільйона квадратних кілометрів.

Як раніше повідомляло НВ, цього року площа льодів в Арктиці може досягти рекордно низької позначки. Професор Пітер Уодхемс вважає, що рекорд дійсно буде встановлено, аж до того, що лід у регіоні зникне практично повністю. За його словами, останні дані про площі льодів приблизно відповідають його прогнозам 4-річної давності.

"Мій прогноз, як і раніше, полягає в тому, що арктичні льоди можуть зникнути, тобто їх площа буде менше одного мільйона квадратних кілометрів у вересні цього року, - каже він. - Навіть якщо вони не зникнуть повністю, дуже ймовірно, що цього року їх площа буде рекордно низькою".

Уодхемс "абсолютно впевнений", що вона буде менше 3,4 мільйони квадратних кілометрів". За його словами, якщо цього року площа льодів не опуститься нижче мільйона квадратних кілометрів, то це відбудеться в наступному році.

При такому сценарії центральна частина Арктики і Північний полюс позбудуться льоду, підкреслює кембриджський професор. В основному лід буде зосереджений поблизу островів уздовж північного узбережжя Канади.

Вважається, що в останній раз таке відбувалося 100-120 тисяч років тому.

На думку Уодхемса, істотне скорочення льодів може привести до підвищення середньої температури в світі на 0,6 градусів Цельсія протягом 5 років.

Колеги професора Уодхемс сприйняли його заяви скептично. Американський кліматолог Пітер Глеік зазначив, що, якщо той помиляється, це викличе нову хвилю критики на адресу всього наукового співтовариства з боку кліматичних скептиків.

Професор Дженніфер Френсіс з Ратґерського університету в Нью-Джерсі вважає "малоймовірним", що прогноз Уодхемса справдиться цього року. На її думку, це може статися не раніше 2030-2050 років.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: