16 грудня 2017, субота

Канадські студенти створили холодильник, що працює без електрики

коментувати
Ідею холодильника студенти запозичили у комах і тварин.

Ідею холодильника студенти запозичили у комах і тварин.

У США підбили підсумки конкурсу Biomimicry Global Design Challenge, в ході якого групи студентів з різних країн світу повинні були вирішити проблему зберігання їжі в тих куточках світу, де існують труднощі з доступом до електрики. Перемогла канадська команда, яка розробила холодильник, що бере холод з повітря.


© Biomimicry Global Design Challenge
© Biomimicry Global Design Challenge


Повітрозабірник вловлює теплий вітер. Повітря потрапляє в підземну вентиляційну трубу, по якій надходить у випарну камеру, де труба поміщена в рідину. За рахунок випаровування рідини, що оточує трубу, повітря в ній охолоджується, після чого потрапляє в холодильну камеру, де зберігаються продукти харчування. Пристрій студенти з університету Калгарі назвали WindChill. При його створенні вони надихалися тим, як регулюють температуру деякі ссавці і комахи.

"Ми вважаємо, що, наслідуючи природу і створюючи сприятливі для життя умови, у нас може вийти проект, який змінить світ для всіх, хто цього потребує", - кажуть творці холодильника.

Конкурс Biomimicry Global Design Challenge проходить щорічно. Перед учасниками ставиться завдання вирішити певну проблему, використовуючи підказки, які дає природа. Конкурс проходить у двох категоріях. В одній розглядаються тільки роботи студентів, а в другій – всіх бажаючих. WindChill став переможцем у першій категорії. У другій переміг проект під назвою The Living Filtration System (Жива система фільтрації), автори якого шукали підказки у земляних черв'яків.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: