23 вересня 2017, субота

Канадські медики планують лікувати рак за допомогою спеціально навчених бактерій

коментувати
Канадські вчені випробували новий метод доставки ліків в пухлину на мишах, і він продемонстрував свою ефективність.
Polytechnique Montreal

Канадські вчені випробували новий метод доставки ліків в пухлину на мишах, і він продемонстрував свою ефективність.

Група дослідників з Канади використовувала чутливу до магнітного поля та рівня кисню бактерію для доставки ліків в ракову пухлину.

Злоякісні пухлини активно поглинають кисень, в наслідок чого деякі їхні ділянки відчувають кисневе голодування, повідомляє N+1. Створити достатню концентрацію ліків в цих ділянках за допомогою сучасних засобів доставки не можна. Однак канадські вчені знайшли спосіб, як можна доставляти ліки в ці важкодоступні області.

Вони використовували штам бактерії МС-1. У природному середовищі ці мікроорганізми рухаються вздовж ліній магнітного поля Землі і зосереджуються в зонах з низьким вмістом кисню.

Свій метод дослідники випробували на мишах. Тести показали, що бактерії можуть накопичуватися в ділянках пухлин, що відчувають кисневе голодування, і доставляти туди ліки. При цьому введення бактерій не спричинило запалення. У ході тестів виражені побічні ефекти не були виявлені.

Новий метод показав свою ефективність, але дослідники вважають, що в майбутньому її ще можна буде підвищити за рахунок генетичних модифікацій бактерій.

Раніше вчені з Сичуаньського університету оголосили про початок випробувань експериментальної методики лікування раку за допомогою технології генного редагування.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: