24 вересня 2017, неділя

Єгипет показав світові найдавніші папіруси

коментувати
Найдавніші документи, знайдені в Єгипті, містять інформацію про життя робітників, які брали участь у будівництві пірамід.

Найдавніші документи, знайдені в Єгипті, містять інформацію про життя робітників, які брали участь у будівництві пірамід.

В Каїрському єгипетському музеї виставлені папіруси, вік яких перевищує 4000 років. Це найдавніші документи в історії країни.

Ще у 2013-му році група археологів під керівництвом П'єра Таллета і Сайеда Махфуза знайшла 30 папірусів, вік яких складає 4500 років. За словами міністра старожитностей Єгипту Халеда Ель-Анані, документи містять "найдавніші з відомих зразків єгипетської писемності". Тепер 6 з 30 папірусів можуть побачити відвідувачі Каїрського єгипетського музею.

Більшість папірусів містять інформацію про життя робітників древнього порту Ваді Ель-Джарф на Червоному морі, які брали участь у зведенні пірамід. Проте один з документів був написаний чиновником по імені Мерер, який очолював команду матросів.

В даному папірусі міститься звіт про роботу матросів, які доставляли вапнякові блоки з рудників Тури до піраміди Хеопса в Гізі. У ньому також йдеться про надходження коштів з різних провінцій Стародавнього Єгипту, які йшли на оплату їжі для робітників.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: