21 жовтня 2017, субота

Японські вчені відповіли на питання, чи може людина відчувати почуття до робота

коментувати
Вчені з двох японських університетів з'ясували: якщо роботу заподіяти біль, людина перейметься до нього співчуттям.

Вчені з двох японських університетів з'ясували: якщо роботу заподіяти біль, людина перейметься до нього співчуттям.

Роботи не можуть відчувати. А ось людина ще й як може. Причому не тільки до іншої людини, але і по відношенню до робота. Дослідження, проведене вченими з Технологічного університету Тойохасі та Кіотського університету, показало, що людина здатна проявляти до робота таке ж співчуття, як і до іншої людини.

В експерименті брало участь 15 осіб, підключених до электроэнцефалографу. Їм показували різні картинки, в тому числі і такі, на яких людина і робот випадково травмували себе. Наприклад, отримували поріз пальця від ножа або ножиць. Паралельно вчені стежили за реакцією центру емпатії у мозку піддослідних. Виявилося, що учасники експерименту відчували співчуття незалежно від того, була перед ними людина чи робот. Правда, на людську біль вони реагували трохи швидше.

Дослідники пов'язують це з тим, що для експерименту були обрані механічні руки, що за формою нагадують людські.

"З-за того, що форма руки робота була такою ж, як у людини, учасники могли проявляти співчуття. У майбутніх дослідженнях потрібно перевірити, чи викличе таку реакцію рука іншої форми (наприклад, без пальців)", - говорять автори експерименту.

Іншими словами, між зовнішнім виглядом роботів і емоційною реакцією людей, очевидно, існує зв'язок. Чим більше машина схожа на людину, тим вище ймовірність, що вона зможе викликати почуття.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: