24 листопада 2017, п'ятниця

Ізраїльські вчені просканували мозок людини у момент божественного одкровення

коментувати
На момент нападу пацієнт стверджував, що бачив наближення Бога, і вважав, що був посланий принести спокуту народу Ізраїлю.
Aleteia Image Department via Flickr

На момент нападу пацієнт стверджував, що бачив наближення Бога, і вважав, що був посланий принести спокуту народу Ізраїлю.

Неврологи з Медичного центру Хадасса вели спостереження за пацієнтом-епілептиком, який під час одного з нападів пережив божественне явище. Дослідникам вдалося отримати електроенцефалограму мозку людини у момент потужного релігійного переживання.

Пацієнт – 46-річний громадянин Ізраїлю – практично все життя страждав від скроневої епілепсії. Напади при цьому захворюванні можуть супроводжуватися галюцинаціями. Пацієнт може чути голоси, музику, бачити людей, відчувати смаки або запахи.

Лікарі, які спостерігали за одним з таких нападів, відзначають, що пацієнт спершу застиг і на кілька хвилин втупився у стелю, після чого став читати молитви, і вигукнув: "Бо ти Адонай (одне з позначень Бога в іудаїзмі), Бог". Пізніше пацієнт стверджував, що був посланий, щоб принести спокути народу Ізраїлю.

Завдяки тому, що під час нападу він був підключений до ЕЕГ-сканера, вченим вдалося отримати електроенцефалограму його мозку. Вона показала сплеск активності гамма-ритмів (частотою 30 – 40 Гц) в лівій частині префронтальної кори головного мозку в момент нападу, тоді як вогнище самого нападу перебувало в іншій частині мозку.

Діагноз свідчить, що пацієнт "пережив сильні релігійні галюцинації, пов'язані з одкровеннями і месіанським завзяттям на ґрунті постіктального психозу", який може слідувати за епілептичним нападом.

Ізраїльські вчені підкреслюють, що префронтальна кора головного мозку пов'язана з іншими формами психозів, але даний випадок залишається загадкою, оскільки невідомо, що саме спричинило аномальну активність у даній ділянці.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: