22 жовтня 2017, неділя

Іменем NASA. Плутону збираться повернути статус планети

коментувати
Виявилося, що склад лівої і правої частин так званого серця - червоного утворення на поверхні Плутона, розрізняється
Фото: Nasa.gov

Виявилося, що склад лівої і правої частин так званого серця - червоного утворення на поверхні Плутона, розрізняється

Вчені NASA опублікували перші результати досліджень Плутона з допомогою місії New Horizons, при цьому було виявлено багато нових відкриттів, що може повернути Плутону статус планети.

"Система Плутона здивувала нас у багатьох відношеннях, особливо тим, що малі планети можуть залишатися активними мільярди років після їх утворення. Ми також були вражені складністю геологічної Плутона і його супутника Харона", - сказав один з дослідників, повідомили в NASA, передає РБК-Україна.

Незважаючи на розміри і віддаленість від Сонця Плутон може бути активним і проявляти вулканічну діяльність. На це вказує зовнішній вигляд Рівнини Супутника - обмерзла рівнина шириною сотні кілометрів, яка позбавлена кратерів. Це означає, що якісь процеси оновлюють поверхню над кратерами, які з'являються.

Крім того, виявилося, що склад лівої і правої частин так званого серця - червоного утворення на поверхні Плутона, розрізняється.

Відзначимо, що в 2006 році у Плутона забрали статус планети, тому, що в Поясі Койпера були виявлені аналогічні об'єкти.

Раніше вчені не виключали ймовірності того, що під поверхнею Плутона може перебувати рідкий океан, існування якого дослідники бачать у проявах геологічної активності на поверхні карликової планети.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: