23 вересня 2017, субота

Хаббл зробив фотографії комети під час її максимального зближення з Землею

коментувати
Наступного разу комета опиниться в Сонячній системі в 2021 році
Фото: Gerald Rhemann @ Farm Tivoli/Namibia SW-Africa/spaceweathergallery.com

Наступного разу комета опиниться в Сонячній системі в 2021 році

Астрономи за допомогою телескопа Хаббл отримали фотографію комети 252P/LINEAR під час її зближення з Землею, повідомляє N+1 з посиланням на сайт NASA.

Повідомляється, що фотографії отримані 4 квітня 2016 року за допомогою камери Hubble's Wide Field Camera 3, через два тижні після того, як комета підлетіла до Землі на відстань близько 5,4 мільйонів кілометрів.

Вчені вже назвали це зближення одним з максимальних, що дозволило астрономам отримати достатньо детальні фотографії об'єкта.


p1614aw

Фото: NASA

Хабблу вдалося добитися розширення в 1,6 кілометрів на піксель, що є найкращим показником за весь час спостереження за кометою. Астрономи відзначають, що за допомогою наземних пристроїв вдається отримати розширення в 10 разів меншого, ніж у Хаббла.

На фото видно пиловий хвіст комети, який утворюється через випаровування її тендітного і маленького ядра, непомітного для телескопа. Судячи з фотографій, хвіст комети змінює напрямок, що служить доказом того, що ядро 252P/LINEAR обертається.

Як пише N+1, ця комета була відкрита в 2000 році і відноситься до числа так званих періодичних комет. Наступного разу вона опиниться в Сонячній системі в 2021 році, проте вже не так близько до Землі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: