23 жовтня 2017, понеділок

Головне, щоб костюмчик сидів: у чому люди відправляться на Марс

коментувати
Прототип Z-2 може підлаштовуватися під розміри астронавта.

Прототип Z-2 може підлаштовуватися під розміри астронавта.

NASA планує відправити людину на Марс в 2030-х. Здавалося б, часу достатньо, але і підготувати потрібно багато. Наприклад, розробити новий скафандр для астронавтів, який допоможе їм жити і працювати на Червоній планеті. Цим аерокосмічне агентство займається і досягло результатів. NASA опублікувало фотографії нового скафандра Z-2.


© NASA
© NASA


"Скафандр Z-2 – демонстраційний екземпляр спорядження для планетарної поверхні; він був розроблений з метою забезпечити максимальну продуктивність астронавтів на планеті, щоб вони могли вивчати, збирати зразки і маневрувати як у помешканні, так і в роверах. Z-2 зроблений з передових композитних матеріалів для досягнення малої ваги і високої надійності скафандра, щоб він зміг витримати тривалі місії в умовах Марса", - стверджує NASA.


© NASA
© NASA


Крім того, що "костюмчик" вельми міцний і легкий, він ще і універсальний. Розмір плечей і талії можна регулювати, тож скафандр підійде не одному, а відразу декільком членам екіпажу.

Z-2 є прототипом. У минулому році NASA проводило конкурс на кращий дизайн скафандра Z-2. Модель, що перемогла, лягла в основу нинішнього прототипу, але її вигляд зазнав істотних змін. Однак, деякі рішення все ж збереглися. Так, ззаду в скафандрі є люк, через який астронавти будуть потрапляти всередину. Це робить його швидше персональним космічним апаратом, ніж костюмом.


© NASA
© NASA


Втім, і це ще не остаточний варіант дизайну. Z-2 ще належить пройти безліч випробувань на Землі, після яких вигляд скафандра, напевно, зазнає змін.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: