20 жовтня 2017, п'ятниця

Глобальний перепис. Американські вчені порахували, скільки видів живих істот мешкає на Землі

коментувати
Американські вчені порахували кількість видів живих істот на Землі, вперше взявши до уваги різноманітність мікроорганізмів.
Krisztian Keri via Flickr

Американські вчені порахували кількість видів живих істот на Землі, вперше взявши до уваги різноманітність мікроорганізмів.

Земля служить домом приблизно для одного трильйона видів мікроорганізмів, з яких було вивчено лише 0,001%. Такі цифри наводять біологи з Індіанського університету в Блумінгтоні.

Автори дослідження підкреслюють, що підрахунок кількості видів на Землі є одним з найскладніших завдань в біології. Вони також відзначають, що в минулому при спробах таких підрахунків серйозно недооцінювалася різноманітність видів мікроорганізмів. Вчені з Індіанського університету постаралися виправити це упущення.

"До недавнього часу нам не вистачало інструментів, щоб по-справжньому оцінити кількість мікробних видів в навколишньому середовищі, - говорить провідний автор дослідження Джей Леннон. – Поява нових технологій генетичного секвенування дала нам безпрецедентно великий обсяг нових даних".

У своєму дослідженні американські вчені використовували інформацію з наукових та урядових баз даних, в яких містяться відомості про мікроскопічні і немікроскопічні види, що мешкають в 35000 місць як на землі, так і в океанах за винятком Антарктики.

За словами Леннона, в даний час каталогізовано менше 10 мільйонів видів мікроорганізмів, з яких 10 тисяч вдалося виростити в лабораторії. В 100000 разів більше мікроорганізмів ще чекають на відкриття. "Схоже, що різноманітність мікробних видів набагато більше, ніж вважалося", - говорить він.

Слід зазначити, що підрахунок немікроскопічних видів також є непростою задачею. Дослідження, опубліковане в 2014 році в журналі Trends in Ecology & Evolution, свідчить, що за 60 років вчені не змогли назвати єдиного числа. Цифри варіюються від 0,5 до 10 мільйонів.

Автори іншого дослідження, надрукованого в журналі Science в 2013 році, припустили, що для опису більшості видів на Землі буде потрібно витрачати від $0,5 до 1 мільярда щорічно протягом 50 років.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: