20 вересня 2017, середа

Гігантський телескоп в Китаї і прибуття Juno до Юпітера – головні новини тижня в науці і техніці

коментувати
Juno опинився так близько до Юпітера, як жоден космічний апарат до нього.

Juno опинився так близько до Юпітера, як жоден космічний апарат до нього.

Космічний апарат Juno завершив тривалу подорож до Юпітера і почав вивчення планети, а в Китаї завершилося будівництво найбільшого у світі радіотелескопа FAST.

1Китай виношував плани будівництва радіотелескопа FAST ще з 1994-го року, але реалізував їх тільки тепер. Діаметр найбільшого в світі радіотелескопа становить 500 метрів, а площа його поверхні, що відбиває, така ж, як у 30 футбольних полів. У вересні FAST почне роботу і допоможе вченим у пошуку пульсарів, гравітаційних хвиль і позаземного життя.

2Juno 5 років рухався у напрямку Юпітера і, нарешті, його подорож підійшла до кінця. Космічний апарат вийшов на орбіту планети. Спершу Juno буде перебувати на 53-денний орбіті, а потім вийде на 14-денну. Апарат допоможе розкрити таємниці газового гіганта. Juno належить шукати воду, вивчати полярні сяйва і вирішувати інші задачі.

3Хіміки з Корнельського університету (США) заявили, що на Титані (супутнику Сатурна) може існувати життя, не пов'язане з водою. До такого висновку вони прийшли, побудувавши модель хімічних процесів, які можуть відбуватися на супутнику.

4Дослідники з Вашингтонського університету записали на ДНК рекордну кількість інформації. Замінивши нулі і одиниці цифрової інформації на чотири "букви" азотистих основ А, Ц, Р і Т, вони записали понад 200 Мб даних. Вчені вважають, що в майбутньому ДНК може стати основним матеріалом для архівування інформації.

5Міжнародна група вчених вимірила рівень радіації в Тихому океані і зазначила, що він практично повернувся до показників, що спостерігалися до аварії на АЕС Фукусіма-1 в 2011-му. Вчені вважають, що через 4-5 років рівень радіації знову буде таким самим, як до аварії.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: