26 вересня 2017, вівторок

Геть стандарти. Польські вчені готують революцію у фізиці

коментувати
Стандартна модель фізики елементарних частинок не дає відповіді на всі питання про існування Всесвіту, але польські вчені знайшли спосіб, який може дозволити вийти за її рамки
CERN

Стандартна модель фізики елементарних частинок не дає відповіді на всі питання про існування Всесвіту, але польські вчені знайшли спосіб, який може дозволити вийти за її рамки

Аналіз розпаду В-мезонів, проведений вченими з Інституту ядерної фізики Польської академії наук, дає підстави сподіватися на прихід нової ери фізики, що виходить за рамки Стандартної моделі.

"Якщо говорити кінематографічними термінами, то раніше у нас були тільки уривчасті сцени довгоочікуваного блокбастера, але тепер ВАК (Великий адронний коллайдер), нарешті порадував фанатів повноцінним трейлером", - говорить професор Маріуш Вітек з Інституту ядерної фізики.

Раніше вчені, які працюють на ВАК, концентрувалися на пошуках бозона Хіггса і досліджували відмінності між матерією і антиматерією. Тепер більше уваги приділяється пошуку елементарних частинок, що виходять за рамки Стандартної моделі. Вчені намагаються виявити такі частинки безпосередньо, але не можна виключати, що маса нових частинок занадто велика, щоб отримати їх в БАК.

Польські фізики придумали спосіб, як обійти це, і випробували його, проаналізувавши дані, які були отримані в ході експериментів з В-мезонами в 2011 і 2012 роках. "Мій підхід можна порівняти зі спробою встановити рік, коли була зроблена сімейна фотографія. Ніж дивитися на весь знімок цілком, краще проаналізувати кожну людину окремо і спробувати зрозуміти, в якому році було зроблено фото", - розповідає доктор Марцин Кржашич з Інституту ядерної фізики.

У Польській академії наук відзначають, що поки це не можна назвати відкриттям. Однак це дає підстави вважати, що учені натрапили на слід нової фізики, яка знаходиться за межами Стандартної моделі.

Стандартна модель була сформульована в 70-х роках минулого століття. Як зазначає професор Вітек, вона не дає відповіді на всі питання про існування Всесвіту. "Як матерія взяла верх над антиматерією? Що таке темна матерія? Ці питання залишаються без відповіді. Більш того, гравітація, з якою ми стикаємося щодня, не включена в модель", - каже Вітек.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: