18 жовтня 2017, середа

Гарвардський психолог назвала два головні критерії, за якими люди оцінюють інших при першій зустрічі

коментувати
При першій зустрічі важливо продемонструвати свою компетентність, але спершу варто завоювати довіру іншої людини.
Flazingo Photos via Flickr

При першій зустрічі важливо продемонструвати свою компетентність, але спершу варто завоювати довіру іншої людини.

Професор Гарвардської школи бізнесу Емі Кадді з колегами-психологами 15 років вивчала перші враження. Вона з'ясувала, що в першу чергу при зустрічі люди намагаються зрозуміти, чи можна довіряти і поважати нового знайомого.

У своїй книзі Presence Кадді стверджує, що, відповідаючи на ці запитання, люди оцінюють теплоту і компетентність. Вона підкреслює, що більшість людей вважає, ніби компетентність є більш важливим критерієм оцінки. Однак насправді викликати у співрозмовника довіру є більш важливим завданням.

"З точки зору еволюції для виживання набагато корисніше знати, чи заслуговує людина нашої довіри", - говорить Емі Кадді.

Хоча компетентність є важливим критерієм оцінки при зустрічі, робити на неї дуже сильний акцент не варто, вважає автор книги. Це може викликати зворотну реакцію.

"Якщо ви намагаєтеся справити враження на того, хто не довіряє вам, ви не будете мати успіх. Більш того, ви можете викликати підозру і справити враження маніпулятора", - говорить Кадді додаючи, що лише після завоювання довіри ваші сильні сторони перестають розглядатися як потенційна загроза і сприймаються як талант.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: