19 жовтня 2017, четвер

Епоха короткозорих: до 2050 року половина населення Землі буде страждати від поганого зору

коментувати
Вчені вважають, що в боротьбі з короткозорістю можуть допомогти прогулянки на свіжому повітрі.
Kevin via Flickr

Вчені вважають, що в боротьбі з короткозорістю можуть допомогти прогулянки на свіжому повітрі.

Якщо нинішня тенденція продовжиться, то вже за тридцять років 5 мільярдів чоловік на Землі будуть короткозорими. П'ята частина буде перебувати під загрозою сліпоти.

Такий прогноз зробила міжнародна група учених після вивчення 145 досліджень, присвячених проблемі міопії (короткозорості) і охоплючих 2,1 мільйона чоловік. За оцінками фахівців, у 2000 році в світі налічувалося близько 1,4 мільярда людей (22,9% населення Землі) з короткозорістю. У 163 мільйонів короткозорість була розвинена особливо сильно.

"Ми прогнозуємо, що до 2050 р. в світі буде 4,57 мільярда людей з міопією (49,8% світової популяції) і 938 мільйонів людей з високою міопією", - підкреслюють дослідники.

Причину, з якої погіршення зору набуває настільки загрозливих масштабів, пов'язують із змінами в способі життя, що відбулися в останні роки. Насамперед йдеться про скорочення часу, який ми проводимо на свіжому повітрі. Постійне перебування за екраном комп'ютерів для роботи або розваг лише посилило цю проблему, спонукавши людей рідше вибиратися із закритих приміщень.

Вчені вважають, що прогулянки на свіжому повітрі можуть допомогти в боротьбі з короткозорістю. "Все більше інформації з'являється в усьому світі постійно, але варто визнати, що проведення 2 і більше годин на повітрі служить захисною мірою, - розповідає один з авторів дослідження Ковін Найду. – Можна довго дивитися на екрани комп'ютерів та іншої техніки, але також потрібно проводити 2 години за межами приміщень".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: