23 вересня 2017, субота

Епідеміологи з'ясували, що вірус Зіка призводить до паралічу і передчасної смерті

коментувати
Французькі вчені знайшли докази того, що вірус Зіка викликає синдром Гійена-Барре – захворювання, яке може призводити до паралічу і смерті.

Французькі вчені знайшли докази того, що вірус Зіка викликає синдром Гійена-Барре – захворювання, яке може призводити до паралічу і смерті.

Вважається, що вірус Зіка насамперед небезпечний для вагітних жінок, і через нього на світ з'являються діти з аномально маленькою головою і мозком. Однак французькі епідеміологи виявили зв'язок з небезпечним неврологічним захворюванням – синдромом Гієна-Барре.

Вчені з Інституту Пастера вивчили зразки крові, взяті у пацієнтів під час спалаху вірусу Зіка у Французькій Полінезії в 2013-2014 роках. Аналіз зразків дав їм підстави припускати, що у 24 випадках із 100 тисяч вірус може викликати синдром Гійєна-Барре, який призводить до паралічу і в рідких випадках до смерті.

"Це перше дослідження на великій кількості пацієнтів, у яких розвинувся синдром Гійєна-Барре після інфекції, викликаної вірусом Зіка. Воно доводить, що вірус може призводити до СГБ", - розповідає епідеміолог Арно Фонтанет.

Наразі немає відповіді на питання, чи буде СГБ розповсюджуватися такими ж темпами в ході нинішнього спалаху вірусу Зіка. Проте вчені не виключають такої можливості. За словами австралійських вчених Девіда Сміта і Джона МакКензі, "трохи обережності не завадить, оскільки інформації поки мало, і невідомо, чи ідентичний теперішній спалах вірусу минулим".

У минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Передбачається, що він може призводити до розвитку мікроцефалії – захворювання, при якому новонароджені з'являються на світ з аномально маленькою головою і страждають від відставання в розумовому розвитку.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, на створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: