23 вересня 2017, субота

Електронні сигарети б'ють по легеням не гірше звичайних

коментувати
Американські вчені протестували 51 різновид електронних сигарет і рідин для них, і в більшості були виявлені речовини, що шкодять легеням.

Американські вчені протестували 51 різновид електронних сигарет і рідин для них, і в більшості були виявлені речовини, що шкодять легеням.

Вчені з Гарвардської школи громадського здоров'я Чана з'ясували, що в більшості ароматизованих електронних сигарет використовується речовина, яка може призводити до попкорнової хвороби легень.

Діацетил. Так називається речовина, яка, за даними американських вчених, міститься більш ніж в 75% ароматизованих електронних сигарет і рідинах для їх заправки. Крім неї в сигаретах міститься ацетоїн і 2,3-пентандіон. Американська Асоціація виробників екстрактів і ароматизаторів визнає, що ці речовини несуть в собі загрозу розвитку респіраторних захворювань на робочому місці.

Під час своїх досліджень вчені протестували 51 різновид електронних сигарет і рідин. В ході випробувань кожна сигарета розміщувалась в закриту камеру і підключалася до пристрою, який пускав через неї струмінь повітря. Цей процес тривав 8 секунд і повторювався кожні 15-30 секунд. Повітряний струмінь піддавався аналізу.

Випробування показали, що в 47 видах електронних сигарет з 51 міститься, як мінімум, одна з вищезазначених речовин. Діацетил був виявлений у 39 випадках, ацетоїн – у 46, а 2,3-пентандион - у 23-х.

"Оскільки більшість питань, пов'язаних зі шкодою електронних сигарет, зосереджено навколо нікотину, є ще багато чого, що ми не знаємо про ці пристрої. Крім нікотину, вони також містять компоненти, що сприяють розвитку раку, такі як формальдегід, і, як показує наше дослідження, у них також присутні речовини, що шкодять легеням", - говорить один з авторів дослідження професор Девід Крістіані.

Зв'язок між діацетилом і попкорновою хворобою легень була виявлена давно. Хвороба отримала своє "прізвисько" через те, що про неї стало широко відомо після ряду випадків захворювання серед працівників підприємства компанії Gilster-Mary Lee, на якому вироблявся попкорн для мікрохвильовок.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: