24 жовтня 2017, вівторок

Ельдорадо треба? Люксембург стане лідером з видобутку корисних копалин в космосі

коментувати
Крихітний Люксембург стане великою космічною державою.
Deep Space Industries via Facebook

Крихітний Люксембург стане великою космічною державою.

Влада Люксембургу оголосила про намір надати фінансову і законодавчу підтримку індустрії видобутку корисних копалин в космосі.

Люксембург планує підготувати належну нормативно-правову базу, яка буде заохочувати компанії, що розраховують вести розробки астероїдів. Крім того, влада країни збирається вкладати гроші в розробку технологій, які дозволять видобувати корисні копалини на астероїдах.

"Ми підтримаємо довгостроковий розвиток інноваційної діяльності в космосі, а виробництво супутників і аерокосмічна індустрія стануть ключовими галузями для Люксембургу, - говорить заступник прем'єр-міністра Люксембургу Етьєн Шнайдер. – У першу чергу ми плануємо проводити дослідження в даній області, що на більш пізніх стадіях призведе до реальної роботи в космосі".

Люксембург розраховує на співпрацю з Китаєм, Сполученими Штатами та країнами Європи в цьому питанні. Деякі американські компанії, в тому числі SpaceX Елона Маска і Deep Space Industries, вже виявляють зацікавленість у ініціативі Люксембургу.

Багато країн не поспішають давати хід космічному видобутку копалин через розбіжності з "Договором про космос", згідно з яким жодна країна не може пред'явити права на космічний об'єкт. Чи справедливо це правило для видобутку ресурсів, що здійснюється приватними компаніями, є предметом дискусій.

Люксембург підписав "Договір", але не ратифікував його. Тим не менш, Шнайдер вважає, що розробка астероїдів не порушує угоду. Він стверджує, що океанські води теж нікому не належать, але рибалки можуть ловити в них рибу і те ж саме буде справедливо для видобутку копалин в космосі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: