23 жовтня 2017, понеділок

Експерти стверджують, що епоха викопного палива наближається до кінця

коментувати
До 2030 найдоступнішим видом енергії буде сонячна.

До 2030 найдоступнішим видом енергії буде сонячна.

Аналітики Bloomberg New Energy Finance (BNEF) вважають, що 2025 рік стане поворотним в світовій енергетиці. З цього часу споживання викопного палива почне знижуватися, і все більше електроенергії буде здійснюватися на сонячних і вітряних електростанціях.

Експерти BNEF відзначають, що такий поворот станеться "не тому що у нас закінчується вугілля та газ, а тому що їм знаходяться більш доступні альтернативи".

Вартість електроенергії, виробленої на сонячних і вітряних електростанціях, знижується так швидко, що навіть мінімальні ціни на газ та вугілля не зупинять переходу на поновлювані джерела енергії.

За прогнозами BNEF, до 2027-го року будівництво нових сонячних і вітряних електростанцій стане дешевше ніж утримання вже існуючих газових і вугільних.

"Це буде переломний момент, який призведе до стрімкого розвитку і поширення відновлюваних джерел енергії", - відзначають аналітики BNEF.

Крім того, в розвиток сонячної, гідро - та вітроенергетики будуть вкладені чималі кошти. Протягом наступних 25 років обсяг інвестицій складе $7,8 трильйона. Для порівняння, на розвиток традиційної енергетики, яка залежить від викопного палива, буде витрачено $2,1 трильйона.

Найбільша ставка буде зроблена на сонячну енергію. На неї буде витрачено $3,4 трильйона. Експерти BNEF прогнозують, що до 2030-го найдоступнішим видом енергії стане саме сонячна.

Вони також пророкують світле майбутнє електромобілям. Передбачається, що до 2040-го на них припадатиме до 35% продажів нових автомобілів в світі. Більше того, вони будуть налічувати 25% світового автопарку.

Аналітики BNEF вказують на Індію, як на основну загрозу кліматичної стабільності в майбутньому. До 2040-го потреба країни в електриці збільшиться в 4 рази. При цьому "країна сидить на горі вугілля", яке вона має намір використовувати, відзначають вони.

Тим не менш, перехід до відновлюваної енергії в наступні роки не зупинить зростання температури на Землі. Експерти BNEF вважають, що вона виросте більш ніж на 2 градуси Цельсія, хоча країни, що підписали Паризьку кліматичну угоду і прагнуть не допустити цього.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: