24 жовтня 2017, вівторок

Два кота Шредінгера та загроза зникнення арктичних льодів – головні новини тижня в науці і техніці

коментувати
Площа льодів в Арктиці в цьому році може досягти рекордно низької позначки, а британський професор Пітер Уодхэмс вважає, що льоди можуть зовсім зникнути.

Площа льодів в Арктиці в цьому році може досягти рекордно низької позначки, а британський професор Пітер Уодхэмс вважає, що льоди можуть зовсім зникнути.

Американські фізики провели експеримент відразу з двома котами Шредінгера, а британський професор заявив, що в цього року арктичні льоди можуть зникнути.

1В першій половині XX століття австрійський фізик Ервін Шредінгер запропонував експеримент, в якому описував стан суперпозиції (змішання двох станів) на прикладі кота, який замкнений в сталевій камері і ні живий, ні мертвий, поки камеру не відкриють. Так світ дізнався про кота Шредінгера.

Вчені з Єльського університету вирішили розвинути ідею, запропоновану австрійським фізиком і провели власний експеримент. У ньому брало участь відразу два "кота" із 80 фотонів, заплутаних у резонаторах, сполучених замкнутим напівпровідником. Цим експериментом американські вчені показали, що, доля фотонів в двох резонаторах пов'язана. Іншими словами, "кіт" може знаходитися не тільки в двох станах, але і в двох місцях.

Відкриття, зроблене в Єльському університеті, може забезпечити прорив у сфері створення квантових комп'ютерів. Воно демонструє, що такі комп'ютери можуть виявитися ще потужніше, ніж вважалося.


Американские ученые решили развить идею, озвученную австрийским физиком Эрвином Шредингером в прошлом веке
Американські вчені вирішили розвинути ідею, озвучену австрійським фізиком Ервіном Шредінгер в минулому столітті


2Пітер Уодхемс з Кембріджського університету поділився досить похмурим прогнозом. Він вважає, що арктичні льоди можуть практично повністю зникнути в цьому році. За його словами, у вересні площа льодів в Арктиці складе менше 1 мільйона квадратних кілометрів. Минулого місяця цей показник був у 12 разів більше. Якщо прогноз Уодхемса справдиться, то людство стане свідком події, якої не спостерігалося близько 100 тисяч років.

3Дослідники з Медичного центру Університету Техасу зробили крок до перемоги над вірусом Зіка, що охопив вже понад 50 країн. Вони з'ясували, як вірус впливає на організм людини, а також знайшли його слабкості, які можна використовувати для перемоги над ним.

Вчені виявили білок, який виробляється в організмі людини і здатний перешкоджати поширенню вірусу. З часом це може призвести до створення ліків від Зіка, якого наразі немає.


От вируса Зика пока нет лекарства, но американские ученые сделали шаг к его созданию
Від вірусу Зіка поки немає ліків, але американські вчені зробили крок до їх створення


4Компанія SimilarWeb виявила ознаки того, що користувачі почали втрачати інтерес до соціальних мереж. Її дослідження показало, що на початку цього року люди стали проводити менше часу в Facebook, Twitter, Instagram і Snapchat. Експерти пов'язують це з тим, що користувачі стали більше прагнути до індивідуального, закритого спілкування, ніж до публічності соцмереж.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: