26 вересня 2017, вівторок

Поцілунок перед катастрофою. Вчені показали унікальну космічну драму двох зірок в процесі злиття

коментувати
Об'єкт відноситься до нечисленного класу
Зображення: eso.org

Об'єкт відноситься до нечисленного класу "надконтактних подвійних"

Міжнародна група астрономів за допомогою Надвеликого Телескопа Європейської південної обсерваторії, виявила дуже гарячу і масивну подвійну зірку, передає сайт ESA.

На думку вчених, об'єкт наближається до драматичного кінця свого існування: його компоненти або зіллються в одну гігантську зірку, або утворять подвійну чорну діру, адже вони розташовані так близько, що стикаються один з одним.

Повідомляється, що подвійна система VFTS 352 розташована приблизно на відстані 160 000 світлових років від нас в туманності Тарантул, яка є найбільш активною областю зореутворення в цій ділянці Всесвіту.

Нові спостереження з телескопом VLT ESO показали, що ця пара молодих зірок – одна з найбільш дивних і незвичайних з усіх відомих подвійних.

Згідно зі спостереженнями астрофізиків, своєрідний космічний мутант складається з двох дуже гарячих, яскравих і масивних зірок, які здійснюють повний оберт трохи більше, ніж за один земний день.

Читайте також розділі Наука:

Відстань між центрами зірок пари – всього 12 мільйонів кілометрів, за мірками астрофізиків, це настільки близько, що фактично поверхні зірок стикаються, утворюючи між собою "міст".

Вважається, що такі екстремальні зірки грають ключову роль в еволюції галактик і нібито вони є головним виробником таких елементів, як навіть кисень. Для об'єктів також характерний "зоряний вампіризм" - менший компонент системи "висмоктує" речовину з поверхні свого більш масивного сусіда.

Однак, у випадку з VFTS 352, зірки системи майже одного розміру, тому "висмоктування" речовини не відбувається, зате речовина скоріш за все, розподілиться між двох зірок.

АУДІО

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: