22 жовтня 2017, неділя

Дослідження показало, що релігійні діти схильні до жадібності і засудження інших

коментувати
У дослідженні Чиказького університету брало участь понад 1000 дітей з 6 країн світу.

У дослідженні Чиказького університету брало участь понад 1000 дітей з 6 країн світу.

Релігійне виховання, безумовно, накладає відбиток на формування особистості дитини. Однак він може бути і негативним.

До такого висновку прийшли фахівці в області психології розвитку з Чиказького університету. Вони провели дослідження, з метою з'ясувати, як виховання у релігійних сім'ях відображається на схильності дітей до альтруїзму і осуду оточуючих. Виявилося, що такі діти менше люблять ділитися і більше – засуджувати, ніж ті, які були виховані в родинах атеїстів

"Отримані результати суперечать поширеному переконанню, що діти з релігійних сімей більші альтруїсти, ніж інші. У нашому дослідженні діти з релігійних і атеїстичних сімей, насправді, виявилися більш щедрими" – говорить професор психології і лідер дослідницької групи Джин Дісіти.

В експерименті брали участь 1170 дітей віком 5-12 років з 6 країн світу: Канади, Китаю, США, Туреччини, ПАР і Йорданії. В основному вони були з християнських і мусульманських, а також нерелігійних сімей. Представники інших релігій теж були, але в малій кількості.

Щоб оцінити рівень щедрості дітей, вчені видавали їм по 10 наклейок, і пропонували поділитися з іншими. Рівень альтруїзму оцінювався за кількістю відданих предметів. Для оцінки схильності до засудження дітям показували мультфільми, в яких один персонаж штовхав або бив іншого. Як навмисно, так і випадково. Після цього їх запитували, наскільки погано вів себе цей персонаж, і наскільки суворим повинно бути покарання.

У першому тесті діти з релігійних сімей не так охоче ділилися своїми стікерами, як це робили інші хлопці. У другому тесті вони більше засуджували мультперсонажа-кривдника і виступали за більш суворе покарання.

Дісіти планує продовжити дослідження. Він хоче в наступний раз вивчити поведінку дітей у віці 4-8 років з 14 країн. Експеримент поповниться учасниками з ряду країн Латинської Америки і Африки.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: