21 вересня 2017, четвер

Дослідники знайшли в Сибіру матеріали, які раніше отримували тільки в лабораторіях

коментувати
Ще в середині минулого століття в Сибіру були знайдені мінерали жемчужниковіт і степановіт, але лише зараз дослідникам вдалося зрозуміти їх природу.
McGill University

Ще в середині минулого століття в Сибіру були знайдені мінерали жемчужниковіт і степановіт, але лише зараз дослідникам вдалося зрозуміти їх природу.

Вчені отримували в лабораторіях синтетичні полімери, відомі як метал-органічні каркаси (МОК) з 1990-х років. Однак нове відкриття канадських і російських дослідників показало, що вони можуть зустрічатися в природі.

За словами одного з авторів відкриття Томіслава Фришчиса з Університету Макгілла в Канаді, "це повністю змінює звичну думку, що ці популярні матеріали є суто штучними". Він зазначає, що ймовірно, в природі "можуть існувати щедрі запаси МОК".

Мінерали під назвою жемчужниковіт і степановіт були знайдені в Сибіру ще в середині минулого століття, однак тоді вченим не вдалося ретельно проаналізувати їх структуру. Шість років тому Фришчис наткнувся на результати досліджень мінералів, які наштовхнули його на думку, що жемчужниковіт і степановіт можуть бути аналогом синтетичних МОК.

Канадський учений разом зі своєю командою вирішив підтвердити свою здогадку, синтезувавши матеріал в лабораторії. Після того, як спроба увінчалася успіхом, Фришчис поділився результатами з російськими колегами. Їм вдалося взяти зразки жемчужниковіта і степановіта, вивчивши які вони прийшли до висновку, що мінерали дійсно є природними аналогами МОК.

Тим не менш, вони не мають ключову властивість МОК. Їх називають "молекулярними губками" за здатність вбирати гази, такі як водень або вуглекислий газ. Сибірські мінерали такими властивостями похвалитися не можуть. Однак Фришчис з колегами сподівається продовжити дослідження і з'ясовувати, чи можна зустріти у природі повний аналог МОК.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: