17 жовтня 2017, вівторок

Дослідники пророкують новий Чорнобиль в найближчі роки

коментувати
Вчені пророкують катастрофи на ядерних об'єктах
Фото: pixabay.com

Вчені пророкують катастрофи на ядерних об'єктах

Вчені з'ясували, що катастрофи, подібна до тієї, що сталася на Чорнобильській АЕС можуть відбуватися частіше, ніж 1-2 рази на століття, а, значить, така аварія може бути вже за наше життя.

Катастрофа, подібна до тих, які відбулися на Фукусімі або на Чорнобильській АЕС, може скоро повторитися. Про це заявила група фахівців з Університету Сассекса, яка проаналізувала понад 200 ядерних аварій. Свої висновки вчені представили в статті, опублікованій в журналі Risk Analysis, передає Лента.

Дослідники встановили, що, хоча робляться зусилля щодо запобігання інцидентів з ядерними реакторами, великі катастрофи можуть відбуватися частіше, ніж 1-2 рази на століття. Такі нещасні випадки, як той, що стався на АЕС "Три-Майл-Айленд" у США в 1979 році, повинні відбуватися частіше, ніж раз в 10-20 років.

Вчені вивчили доповіді, наукові статті, прес-релізи, офіційні документи і газетні замітки. Вони оцінили збиток від кожної аварії, беручи до уваги такі фактори, як втрата майна, штрафи, страхові виплати і відновлення навколишнього середовища. З'ясувалося, що кількість ядерних аварій не зменшилася з 1970-х років до теперішнього часу і в середньому складає трохи більше однієї серйозної події на рік.

За словами фахівців, стандартної методології, використовуваної Міжнародним агентством з атомної енергії для прогнозування аварій і інцидентів, недостатньо. Необхідно удосконалити технології, які використовуються при створенні ядерних реакторів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: