26 вересня 2017, вівторок

Дослідники пов'язали глобальне потепління з поширенням небезпечних для людей і тварин хвороб

коментувати
За даними вчених, глобальне потепління змінило ареал поширення тварин в океані, а значить призвело до поширення нехарактерних для деяких районів хвороб

За даними вчених, глобальне потепління змінило ареал поширення тварин в океані, а значить призвело до поширення нехарактерних для деяких районів хвороб

Вчені вважають, що через глобальне потепління в океані поширюються хвороби, які можуть представляти загрозу для тварин і людей.

Як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі, до таких висновків прийшли 80 вчених з 12 країн у дослідженні, проведеному в рамках Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів (IUCN).

Згідно з їх висновками, океани поглинули з 1970-х років понад 93% загального зростання температури планети, ставши свого роду щитом від глобального потепління.

Однак, це вплинуло на систему життя в океані, адже через зміни клімату планктон, медузи, черепахи та морські птахи переміщуються в місця, де раніше вони не могли жити через дуже низькі температури. Одним з наслідків цього є поширення разом з носіями різних тропічних хвороб в нових для них регіонах.

Крім того, в результаті зростання температур може відбуватися зараження водойм цвітінням водоростей, знебарвлення коралів і виникнення екстремальних погодних явищ.

Також може змінюватися і традиційне розташування місць для вилову риби, що загрожує продовольчій безпеці у світі.

Вчені прийшли до висновку, що навіть якщо людство зможе впоратися зі зростанням викидів парникових газів, процес зміни світового океану продовжиться. У доповіді підвищення температури світового океану називають "найголовнішим таємним викликом нашого покоління".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: