21 вересня 2017, четвер

Приватна компанія просить у уряду США дозволу полетіти на Місяць

коментувати
Компанія Moon Express вирішила посадити на Місяці космічний апарат наступного року, але спершу їй потрібно отримати схвалення від держави.

Компанія Moon Express вирішила посадити на Місяці космічний апарат наступного року, але спершу їй потрібно отримати схвалення від держави.

Американська компанія Moon Express просить у влади США дозволу відправити власний космічний апарат на Місяць. Раніше польоти за межі земної орбіти здійснювали лише державні організації.

"Жодна комерційна компанія поки не просила дозволу вирушити далі земної орбіти, - розповідає голова компанії Moon Express Боб Річардс. – Ми невільні першопрохідці".

Компанія планує посадити свій космічний апарат на Місяць у 2017-му році. Однак отримати дозвіл на це не так просто. Зараз на шляху приватних компаній стоять труднощі законодавчого характеру.

Згідно з міжнародним договором 1967 року Штати та інші країни повинні видавати дозволи і здійснювати спостереження за космічними ініціативами недержавних структур. Проте жодне американське агентство не має повноважень, щоб регулювати таку діяльність приватних компаній, крім запусків ракет і телекомунікаційних супутників.

"У нас немає формальних повноважень, щоб контролювати те, що відбувається на орбіті або на інших космічних об'єктах, - каже голова Управління комерційних космічних перевезень Джордж Нільд. – Це проблема, з якою ми боремося".

Наразі американські державні агентства спільно розробляють тимчасові правила, які дозволять Moon Express здійснити задумане в наступному році. Тим часом Конгрес США працює над постійної правовою основою, яка дозволить здійснювати комерційні польоти на Місяць, на Марс і в інші ділянки космосу за межами земної орбіти.

Раніше цього місяця голова компанії SpaceX Ілон Маск пообіцяв відправити людей на Марс вже за 8 років. У більш короткостроковій перспективі SpaceX планує відправити на Червону планету космічний апарат Dragon. Його місія на Марс запланована на 2018 рік.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: