25 вересня 2017, понеділок

Британські вчені пропонують лікувати депресію за допомогою наркотиків

коментувати
Британські дослідники з'ясували, що ЛСД допомагає менше думати про минуле і більше концентруватися на сьогоденні.
A Health Blog via Flickr

Британські дослідники з'ясували, що ЛСД допомагає менше думати про минуле і більше концентруватися на сьогоденні.

Вчені з Університету Данді в Великобританії з'ясували, що застосування ЛСД пригнічує тягу до роздумів про минуле, які можуть служити причиною поганого настрою і викликати депресію.

До таких висновків британських дослідників підштовхнув експеримент, в ході якого учасникам видавали ЛСД (психоактивна речовина, яку синтезують з лізергінової кислоти) або плацебо. Після цього з ними проводилися інтерв'ю, в ході яких з'ясувалося, що люди, які вживали ЛСД, рідше давали у своїх відповідях відсилання до минулого і більше зосереджувалися на сьогоденні.

Британські вчені звернулися до психотропного препарату, вважаючи, що ЛСД здатний уповільнити роботу мережі пасивного режиму роботи мозку. Попередні дослідження показують, що люди з більш високим рівнем активності цієї мережі схильні зосереджуватися на роздумах про минуле і частіше страждають від депресії і перебувають у поганому настрої.

Деякі сучасні методики лікування депресії спрямовані на те, щоб позбавити пацієнта від таких подорожей у минуле і привчити його більше концентруватися на сьогоденні. Дослідження вчених з Університету Данді показують, що ЛСД може стати засобом, що допомагає в досягненні цієї мети.

Дослідники поки не з'ясували, чи можна покластися на ЛСД в лікуванні тривалих депресій. Вони планують дізнатися це в ході наступних досліджень, але вважають, що препарат може мати тривалий ефект.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: