26 вересня 2017, вівторок

Британські вчені пояснили, чому людина не може полоскотати сама себе

коментувати
Дослідники з Великобританії запевняють, що полоскотати самого себе можна лише за допомогою робота.
Sage Ross via Flickr

Дослідники з Великобританії запевняють, що полоскотати самого себе можна лише за допомогою робота.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона розповіли, чому людина не реагує на лоскіт, коли намагається полоскотати сама себе.

За словами невролога Сари Джейн Блекмор з Університетського коледжу, реакцію на лоскіт забезпечує 2 ділянки мозку. Соматосенсорна кора реагує на дотик, а передня поясна кора відповідає за емоційну реакцію.

Однак відповідь на лоскіт у вигляді сміху або здригування виникає тільки якщо вас лоскоче інша людина. Самостійні спроби полоскотати себе не викликають такої реакції через здатність мозочка передбачити цю подію.

"Наші дослідження в Університетському коледжі Лондона показали, що мозочок може передбачити відчуття, коли рух робите ви самі, а не хто-небудь інший, - розповідає Блекмор. – Коли ви намагаєтеся полоскотати себе, мозочок передбачає це, і реакції інших ділянок мозку на лоскіт скасовуються".

Блекмор додає, що полоскотати самого себе можливо за невеликої допомоги механізму, який створить затримку між рухом і самим лоскотом. В Університетському коледжі вчені перевірили це в ході експериментів за участю спеціального робота і з'ясували, що метод дійсно працює.

"Тож полоскотати самого себе можливо, якщо ви не проти вкласти гроші в пару роботів", - резюмує Блекмор.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: