24 вересня 2017, неділя

Британські дослідники встановили, що нудьга породжує політичних екстремістів

коментувати
Нудьгуючі люди прагнуть знайти мету в житті і звертаються до політичних ідеологій.

Нудьгуючі люди прагнуть знайти мету в житті і звертаються до політичних ідеологій.

Вчені з Королівського коледжу в Лондоні заявили, що нудьга може призводити до формування екстремальних політичних поглядів.

Автори роботи, опублікованої в журналі European Journal of Social Psychology, стверджують, що через нудьгу люди стають депресивними, ворожими, неспокійними і частіше відчувають себе самотніми. У спробі знайти собі заняття такі люди звертаються до політики.

"Нудьга доводить людей до межі, вона змушує їх шукати хвилюючі завдання, які дають їм відчуття мети, - говорить один з авторів дослідження Вейнанд ван Тілбург. – Політичні ідеології можуть надавати допомогу в цьому екзистенціальному пошуку".

В рамках дослідження британські вчені набрали близько сотні студентів і попросили їх оцінити свої політичні переконання за шкалою від 1 до 7. Потім учасникам роздали завдання, деякі з яких були досить нудними. Після завершення практичної частини студенти знову оцінили свої політичні погляди. З'ясувалося, що учасники, які зіткнулися з менш нудними завданнями, показали більш помірковані оцінки, ніж їх нудьгуючі товариші.

В ході дослідження британські вчені також опитали 859 жителів Ірландії. Вони з'ясували, що люди, які легше нудяться, схиляються до більш екстремальних політичних поглядів.

Дослідники визнають, що поки не можуть відповісти, наскільки сильним фактором є нудьга. "Щоб визначити, наскільки велика роль нудьги, модно, наприклад, вивчити поведінку людей, які голосують на виборчих дільницях та з'ясувати, як вона пов'язана з нудьгою", - зазначає ван Тілбург.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: