23 вересня 2017, субота

Британські археологи знайшли найдавніший рукописний документ країни і першу згадку Лондона

коментувати
Археологи знову підняли завісу таємниці над давньоримської епохою в історії Британії
Фото: mola.org.uk

Археологи знову підняли завісу таємниці над давньоримської епохою в історії Британії

У Лондонському районі Сіті під час археологічних розкопок були виявлені найдавніші в Великій Британії рукописні документи, датовані серединою I століття нашої ери, повідомляє РБК з посиланням на сайт Лондонського археологічного музею.

Зокрема, були виявлені дерев'яні дощечки - боргова розписка з датою і перша згадка про Лондон.

Дощечки були покриті воском, який не зберігся, але зміст записів латинською мовою вдалося відновити, так як стилоси залишили подряпини на дерев'яній основі.

Так, боргова розписка датована 8 січня 57 року нашої ери за сучасним стилем, виявилася найдавнішим датованим рукописним документом, знайденим на території країни.

На ній написаний текст наступного змісту:

"У друге консульство Нерона Клавдія Цезаря Августа Германіка і консульство Люція Кальпурнія Пізона, за шість днів до січневих ід. Я, Тибулл громадянин Венуста, написав і заявляю, що заборгував Грату, вольновідпущеннику Спурія 105 денаріїв від ціни товару, який був проданий і доставлений покупцеві. Гроші ці повинен я сплатити йому або пред'явникові цього...".

Читайте також у розділі Наука:

Також на одній з табличок написано Londinio Mogontio, що як вважають археологи, є першою з відомих згадок про Лондон. Археологи датували знахідку 65-80 роками нашої ери.

Раніше вважалося, що вперше про римського попередника сучасного Лондона написав історик Тацит у своїх Анналах, написаних півстоліття потому.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: