27 вересня 2017, середа

Корпорація Boeing запатентувала інноваційний спосіб виробництва електроенергії за допомогою шуму

коментувати
Корпорація Boeing запатентувала інноваційний спосіб виробництва електроенергії за допомогою шуму
Ілюстрація: Boeing

Американський авіабудівний концерн Boeing запатентував інноваційний спосіб виробництва електроенергії за допомогою шуму двигунів літаків, повідомляє N+1.

Зокрема, бюро по патентах і товарних знаків США видало патент на систему, що дозволяє конвертувати шум в електроенергію. Таку систему можна буде використовувати в аеропортах, де злітають і заходять на посадку літаки, які продукують сильний шум.

Згідно з задумом, система повинна складатися з декількох елементів - вздовж злітно-посадкових смуг на рівній відстані один від одного будуть встановлені акустичні збірники, які будуть "ловити" звукові коливання від двигунів літаків. Потім цей шум буде передаватися в спеціальні конвертаційні камери.

Інженери планують зробити конвертаційні камери за принципом насосу: звукові хвилі будуть коливати спеціальну перетинку, яка при русі вгору буде підсмоктувати повітря ззовні, а при русі вниз - проштовхувати його у відсік з турбіною. У патенті вказується, що швидкість і щільність повітряного потоку будуть пропорційні рівню шуму.

...

На імалюнку Boeing показаний конвертер, турбіна і генератор

Повітря, що надходить від конвертера, буде обертати лопатки турбіни, яка, в свою чергу, буде через редуктор розкручувати генератор. Отримана електрика буде накопичуватися в акумуляторах. За подачу виробленої електроенергії споживачам, буде відповідати спеціальна станція.

За даними Boeing, швидкість обертання турбіни буде пропорційна швидкості повітряного потоку, швидкості обертання вала генератора - швидкості обертання турбіни, а відсоток виробленої електроенергії - пропорційний швидкості обертання вала генератора. В корпорації не уточнили, скільки електрики зможе виробляти одна така установка.

Раніше повідомлялось, що європейський авіаційний концерн Airbus отримав патент на будівництво надзвукового літака, здатного скоротити подорож з Нью-Йорка в Лондон з семи годин до однієї години.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: