21 вересня 2017, четвер

Більше ніж Земля. NASA оприлюднило унікальне фото гігантського полярного сяйва на Юпітері

коментувати
Гігантські полярні сяйва на Юпітері покривають площу, яка перевищує площу поверхні Землі.
NASA

Гігантські полярні сяйва на Юпітері покривають площу, яка перевищує площу поверхні Землі.

Космічна рентгенівська обсерваторія "Чандра", що була запущена NASA в 1999 році, зафіксувала гігантське полярне сяйво на Юпітері, викликане сонячною бурею. Це дозволило вченим вперше досліджувати це явище в рентгенівському діапазоні.

Дослідження на основі даних, отриманих "Чандра", проводили астрономи з Університетського коледжу Лондона (УКЛ). Вони з'ясували, що сонячні бурі викликають на Юпітері полярні сяйва, під час яких генерується рентгенівське випромінювання. Вони в 8 разів яскравіші ніж зазвичай і покривають площу, що перевищує площу поверхні Землі.


NASA
NASA


"Іноді виникають гігантські бурі, відомі як корональні викиди маси, і сонячний вітер сильнішає, - повідомляється на сайті NASA. - Вони здавлюють магнітосферу Юпітера (простір, що контролюється магнітним полем Юпітера), зрушуючи її кордон з сонячним вітром більш ніж на мільйон миль".

Взаємодія на цій межі й призводить до гігантських полярних сяйв.

"Відбувається постійна боротьба між сонячним вітром і магнітосферою Юпітера", - сказав Вільям Данн з УКЛ, який очолював дослідження.

На зображенні, опублікованому NASA, дані, отримані "Чандра", були накладені на оптичний знімок, який зробив космічний телескоп Хаббл.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: