22 вересня 2017, п'ятниця

Біля берегів Греції знайдено велетенське кладовище затонулих кораблів

коментувати
Менш ніж за рік археологам вдалося знайти біля берегів Греції десятки затонулих кораблів, і роботи з пошуку нових уламків будуть тривати ще 2 роки.
NOAA Photo Library via Flickr

Менш ніж за рік археологам вдалося знайти біля берегів Греції десятки затонулих кораблів, і роботи з пошуку нових уламків будуть тривати ще 2 роки.

Всього за 9 місяців у водах архіпелагу Фурні (Греція) археологам вдалося виявити уламки понад 40 кораблів. Найдавніші з них затонули приблизно 2500 років тому.

Ще у вересні минулого року спільна греко-американська експедиція знайшла біля островів Фурні уламки 22-х судів, а минулого місяця до них додалися уламки ще 23-х кораблів. За словами директора фонду RPM Nautical Foundation, що організовує експедицію, Пітера Кемпбелла, це відкриття "демонструє виняткову значимість архіпелагу".

Кораблі, знайдені у водах Фурні, належать до різних історичних епох. Так, деякі уламки належать до архаїчного періоду в історії Греції (700-480 рр. до н. е.), інші – до елліністичного (323-31 рр. до н. е.). Серед них зустрічаються і судна періоду пізньої античності (приблизно 300-600 рр н. е..) і навіть порівняно сучасні кораблі XVIII-XIX століть.

Вчені пояснюють таку високу концентрацію і різноманітність уламків тим, що архіпелаг Фурні знаходиться на перетині важливих торговельних шляхів. Через нього пропливали судна, що прямували з материкової Греції до Малої Азії або з Егейського моря в Левант (Сирія, Палестина, Ліван).

Серед уламків вчені виявили безліч амфор, посуд і стародавні якоря.

До теперішнього часу греко-американська експедиція обстежила лише частину берегової лінії Фурні. Археологи продовжать досліджувати місцевість до 2018 року і вважають, що води архіпелагу можуть стати найбільшим кладовищем затонулих кораблів в світі.

"Для порівняння, у США нещодавно був створений заповідник на озері Мічиган, яке приховує уламки 39 суден, розкиданих по території в 2,2 тисячі квадратних кілометрів, - говорить Майкл Кемпбелл. – Поблизу Фурні вже було знайдено 45 кораблів на площі всього 44 квадратних кілометра".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: