21 вересня 2017, четвер

Біда-борода: завершена реставрація маски Тутанхамона

коментувати
Борода була відірвана в 2014-му році і посаджена на клей, але тепер реставрацію провели якісніше.

Борода була відірвана в 2014-му році і посаджена на клей, але тепер реставрацію провели якісніше.

Після 9 тижнів реставраційних робіт похоронна маска Тутанхамона повернулася в Єгипетський музей у Каїрі.

Маска Тутанхамона позбулася бороди ще в минулому році, коли співробітники музею випадково відламали її. У спробі виправити ситуацію бороду посадили на клей, однак цього було недостатньо, і реставрацію маски доручили німецькому експерту Крістіану Екману. Він приступив до відновлення в жовтні поточного року. Перед Екманом і його командою стояло завдання не тільки провести реставрацію, але і ретельно дослідити маску.

Виявилося, що шкода, завдана бороді Тутанхамона в 2014-му була дещо перебільшена. Більш того, фараон вже одного разу залишався без бороди. "Дослідження маски показало, що її борода була відокремлена до 1946-го року", - сказав Екман.

Це було не єдине відкриття, зроблене реставраторами. "Процес відновлення підніс нам два сюрпризи. По-перше, в бороді є внутрішня трубка, що з'єднується з обличчям. По-друге, у 1946-му бороду прикріпили на місце за допомогою м'якого припою", - каже Міністр старожитностей Єгипту Мамдух Эльдаматі.

Перш ніж приступити до відновлення, Екман і його команда провели 3D-сканування маски. Після цього був видалений клей, що залишився після попередньої "реставрації". При цьому не було використано жодних хімічних речовин. Щоб прикріпити бороду на місце, команда вдалася до давньоєгипетського рецепту, використавши бджолиний віск.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: