20 листопада 2017, понеділок

Безтурботний скелет і новий місяць Сонячної системи – кращі наукові фото тижня

коментувати
Новий місяць Сонячної системи налічує всього 160 км в діаметрі і він в 1300 разів тьмяніше за карликову планету, навколо якої він обертається.
R. Hurt (SSC-Caltech)/JPL-Caltech/NASA

Новий місяць Сонячної системи налічує всього 160 км в діаметрі і він в 1300 разів тьмяніше за карликову планету, навколо якої він обертається.

Телескоп Hubble знайшов новий місяць Сонячної системи, який обертається навколо карликової планети, раніше відомої як "Великодній заєць", а турецькі археологи відшукали давню фреску з зображенням скелета і цінною порадою.

Завдяки космічному телескопу Hubble, якому наприкінці минулого тижня виповнилося 26 років, на карту Сонячної системи було нанесено нове небесне тіло, що отримало назву MK2. Це супутник карликової планети Макемаке, розташованої в поясі Койпера. Його діаметр становить усього 160 км.


Открытие MK2 позволит ученым больше узнать о карликовой планете Макемаке, спутником которой он является
Відкриття MK2 дозволить вченим дізнатися більше про карликову планету Макемаке, супутником якої він є


Макемаке – третя за величиною карликова планета сонячної системи, яка була відкрита в 2005 році. Спочатку вона називалася "Великодній заєць", оскільки її відкрили незабаром після Великодня. Пізніше її перейменували на Макемаке на честь божества з міфів корінних жителів острова Пасхи.

У Туреччині була знайдена унікальна фреска віком понад 2000 років. На ній зображений скелет з чашею в руці, застиглий у невимушеній позі біля глечика з вином і буханця хліба. Фреску прикрашає напис: "Будь веселим і насолоджуйся життям".


Фреска, подобная той, что была найдена в Турции, есть в Италии, но турецкий экземпляр более выразителен/Gareth Harney via Twitter
Фреска, подібна до тієї, що була знайдена в Туреччині, є в Італії, але турецький екземпляр виразніше/Gareth Harney via Twitter


Австралійська компанія Chiron Global збирається запустити новий вид спорту, в якому спортсмени зможуть застосовувати холодну зброю. Для цього вони розробили броню з кевлара і вуглеволокна, оснащену сенсорами, які дозволять фіксувати силу кожного удару.


Компания Chiron Global планирует стать основателем нового спорта, а пока ее работой заинтересовались военные/Chiron Global
Компанія Chiron Global планує стати засновником нового спорту, а поки її роботою зацікавилися військові/Chiron Global


Chiron вже провела тестові бої і планує почати офіційні змагання пізніше в цьому році. Ну, а поки її бронею зацікавилося Командування спеціальних операцій США, яке планує придбати кілька екземплярів для навчання своїх солдатів.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: