21 жовтня 2017, субота

Барак Обама пообіцяв, що Америка переможе рак — раз і назавжди

В останній рік перебування при владі Барак Обама ставить своєю головною метою перемогу на рак

В останній рік перебування при владі Барак Обама ставить своєю головною метою перемогу на рак

Президент США виступив з традиційним щорічним зверненням до нації. Основним мотивом виступу для громадськості несподівано став заклик зробити США першою країною, що остаточно перемогла рак.

Для початку Обама згадав про нещодавнє рішення віце-президента Джо Байдена не балотуватися на наступних президентських виборах через нещодавню трагедію в родині. Син Байдена помер після тривалої і безуспішної боротьби з раком.

Далі Обама розповів про те, як багато коштів виділяється на боротьбу з раком, і підкреслив, що переконаний, що цього недостатньо. «Америка може перемогти рак», - категорично заявив президент.

Щорічно в США фіксується 1,5 млн випадків онкологічних захворювань, і близько 500 тис. чоловік помирає від раку.

За словами Обами, весь останній місяць Байден працював в Конгресі, намагаючись зробити так, щоб у поточному році вчені та медики, які борються з раком, отримали найбільший бюджет на дослідження за останні 10 років.


Барак Обама (слева) назначил вице-президента Джо Байдена (справа) главным по борьбе с раком
Барак Обама (ліворуч) призначив віце-президента Джо Байдена (праворуч) головним у боротьбі з раком


«Сьогодні я оголошую про запуск національної ініціативи боротьби з раком, - заявив Обама. - І ставлю Джо Байдена на чолі цієї роботи».

Для Обами це виступ став останнім у кар'єрі — в нинішньому році закінчується другий президентський термін. Політичні оглядачі за традицією називають президентів, які йдуть, «кульгавими качками», оскільки вважається, що в останній рік правління американський президент позбавляється підтримки багатьох гілок влади і навіть деяких прихильників. Всі вони починають розподіляти сили перед черговими виборами.

Той факт, що Обама вирішив використати свій останній рік для того, щоб зайнятися боротьбою з раком на тлі світової політичної нестабільності може свідчити про те, що він просто не хоче втратити обличчя, кажуть деякі експерти.

Розрахунок тут простий. Проти кампанії боротьби з раком не будуть протестувати навіть затяті противники президента. Хай там як, Обама налаштований діяти рішуче. Про це свідчить серйозність перших кроків Байдена.

У своєму пості на медплатформі Medium, віце-президент США підкреслив, що в останні кілька років, вчені добилися істотного прогресу в дослідженнях природи онкологічних захворювань.

«Ми можемо використовувати це як відправну точку, - пише Байден. - І використовувати всі досягнення науки для перемоги над раком».

Байден поки утримується від деталей, згадуючи якісь досягнення в області имуннотерапии і генетики. Він також підкреслює, що головною проблемою є недостатня швидкість, з якою досягнення науковців починають потрапляти на ринок і приносити користь звичайним пацієнтам.


Поклонники чтят память Дэвида Боуи в Лондоне. Знаменитый музыкант умер от рака на 69-м году жизни, вновь заставив общественность говорить о проблеме онкологических заболеваний
Шанувальники вшановують пам'ять Девіда Боуї в Лондоні. Знаменитий музикант помер від раку на 69-му році життя, знову змусивши громадськість говорити про проблеми онкологічних захворювань


Журналісти з'ясували, що Байден заснував кілька робочих груп, в які входять представники уряду, великих фармацевтичних компаній, наукових кіл. Одна з таких груп отримала робочу назву Moonshot 2020.

За словами Байдена, група переважно фінансується мільярдером Патріком Сун-Шіонгом, і планує знайти ліки від 20 основних типів раку до 2020 року. Загальна кількість пацієнтів, яких планується задіяти у клінічних випробуваннях, складе 20 тис. осіб.

Назва групи Moonshot (постріл по Місяцю — англ.), за словами Байдена, свідчить про серйозність намірів групи та ініціативи Обами в цілому. Назва відсилає до місячної програми 1960-х. Тоді всі основні ресурси країни були спрямовані на відправку астронавтів на Місяць. Сьогодні такий пріоритетним завданням стане боротьба з раком.

Науковий світ зустрів ініціативу Обами і Байдена з оптимізмом. Багато великі відкриття в галузі боротьби з раком залишаються в силу різних причин непоміченими з боку великих фармацевтичних компаній, говорять вчені.

Наприклад, одним з найбільших проривів останніх років називають використання для боротьби з раком дихлорацетата, однак це рішення досі не стало масовим. Також ще не отримали широкого поширення новітні методики впливу на імунну систему.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: