20 вересня 2017, середа

Австралійські вчені розробили метод раннього виявлення хвороби Паркінсона

коментувати
Розробку тесту на хворобу Паркінсона, заснованого на аналізі крові, спонсорує фонд актора Майкла Джей Фокса, що страждає від цієї хвороби.

Розробку тесту на хворобу Паркінсона, заснованого на аналізі крові, спонсорує фонд актора Майкла Джей Фокса, що страждає від цієї хвороби.

Перший світі тест на основі аналізу крові, розроблений фахівцями Університету Ла Троб в Мельбурні, дозволить раніше виявляти хворобу Паркінсона і швидше починати лікування пацієнтів.

"В даний час не існує тестів на біомаркери хвороби Паркінсона, і єдиним методом діагностики є неврологічне обстеження, - наголошується в офіційному прес-релізі Університету Ла Троб. – До того часу, як у пацієнтів розвиваються симптоми, і вони проходять обстеження, значна кількість життєво важливих клітин мозку вже знищується".

Тест заснований на відкритті, зробленому близько 10 років тому, автори якого стверджували, що розвиток хвороби Паркінсона пов'язаний з дефектами клітинних мітохондрій, що призводять до пошкоджень клітин мозку.

Нова методика вже була випробувана на невеликій групі з 38 осіб, 29 з яких страждають від хвороби Паркінсона, а решта 9 увійшли до складу контрольної групи. Вчені запевняють, що тест показав достовірні результати. На наступному етапі випробувань його випробують вже на сотні осіб.

Виявлення хвороби за допомогою аналізу крові може увійти в медичну практику вже за 5 років за умови достатнього фінансування розробок. Поки Університет Ла Троб отримав $640000. Кошти були надані фондом Shake It Up Australia Foundation і фондом досліджень хвороби Паркінсона Майкла Джей Фокса. Останній був заснований актором, відомим по ролі Марті МакФлая з трилогії Назад у майбутнє, який багато років страждає від цієї хвороби.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: