24 вересня 2017, неділя

Астрономи заявили, що на околицях Сонячної системи ховається кілька невідомих планет

коментувати
Вчені з Іспанії та Великобританії вважають, що у Сонячній системі ховається щонайменше дві невідкриті планети.
Kevin Gill via Flickr

Вчені з Іспанії та Великобританії вважають, що у Сонячній системі ховається щонайменше дві невідкриті планети.

Група вчених заново переглянула розрахунки, які породили гіпотезу про існування нової планети за орбітою Нептуна в січні поточного року. Вони запевняють, що в Сонячній системі ховаються і інші нові планети.

У січні нинішнього року дослідники з Каліфорнійського технологічного університету оголосили про те, що на околиці Сонячної системи існує нова планета, яку назвали Планета X. Їх припущення ґрунтувалося на дивних відхилення в орбітах шести великих об'єктів поясу Койпера. Вчені вирішили, що на орбіти цих об'єктів має гравітаційний вплив якесь велике тіло – Планета X.

Група астрономів з Іспанії і Великобританії заново вивчила розрахунки своїх колег з США. Європейські вчені дійшли висновку, що через гравітаційний вплив Планети X ці об'єкти повинні рухатися по довгих нестабільних орбітах."Ці об'єкти покинули б Сонячну систему менш ніж за 1,5 мільярда років, - говорить незалежний астроном Карлос де ла Фуенте Маркос. - Три з них могли б залишити її менш ніж за 300 мільйонів років. Що більш важливо, їх орбіти могли б стати дуже нестабільними всього за 10 мільйонів років, що є досить коротким терміном за астрономічними мірками".

Тож де ла Фуенте Маркос і його однодумці припустили, що такому сценарію перешкоджає гравітаційний вплив інших невідомих планет, які ховаються на околицях Сонячної системи разом з Планетою X.

"Тобто ми вважаємо, що на додачу до дев'ятої планети може існувати і десята планета і не тільки", - підкреслює де ла Фуенте Маркос.

Астроном Майк Браун, який був одним з учених, які висунули гіпотезу про існування Планети X в січні, сприйняв нове дослідження скептично.

"Я думаю, ще рано думати про другу планету, але в цілому, мене бентежать їх результати, - сказав він. – Ми провели практично ідентичний аналіз, який показав майже протилежні результати. Мені не зрозуміло, як їм вдалося отримати зовсім іншу відповідь".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: