17 грудня 2017, неділя

Астрономи виявили найсприятилиівішу для життя екзопланету

коментувати
Планета і її зірка у поданні художника
Ілюстрація: M. Weiss/CfA

Планета і її зірка у поданні художника

Планета LHS 1140b знаходиться в придатній для життя зоні зірки з сузір'я Кита і розташована приблизно в 40 світлових роках від нас.

За даними вчених, діаметр планети приблизно на 40% більше діаметру Землі, а її маса в 6,6 рази перевищує земну, пише Science Alert.

"Це найцікавіша екзопланета, яку я бачив за останні десять років. Ми і не могли сподіватися на цікавішого і кращого кандидата для одержання відповіді на одне з головних питань в науці – пошуків слідів життя за межами Землі", - вважає Джейсон Дітман з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

Цю планету відкрили за допомогою автоматизованого телескопа MEarth-South у чилійських горах Серро-Тололо, який спеціально призначений для пошуку планет у тьмяних і холодних червоних карликів. Судячи з усього, вона по більшій частині складається з твердих гірських порід.

LHS 1140b приблизно в 10 разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, - але, оскільки зірка LHS 1140 також значно холодніше і тьмяніше Сонця, це означає, що екзопланета, кінець кінцем, отримує лише близько половини тієї кількості сонячного світла, яке отримує Земля.

"Такі умови біля червоного карлика особливо сприятливі. LHS 1140 обертається повільно і випромінює менше радіації високої енергії, ніж інші подібні зірки", - розповідає астроном Нікола Астудільо з Женевської обсерваторії в Швейцарії.

І планета, і зірка існують вже більше п'яти мільярдів років, що говорить про те, що життя на ній вже могло зародитися при відповідних умовах. Команда має намір продовжити вивчення планети з допомогою космічного телескопа Hubble.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: