26 вересня 2017, вівторок

Астрономи виявили парад чорних дір у віддаленій частині Всесвіту

коментувати
Сучасна фізика не в змозі пояснити, як чорні діри могли вишикуватися таким загадковим чином

Сучасна фізика не в змозі пояснити, як чорні діри могли вишикуватися таким загадковим чином

Група дослідників з США, Великобританії та ПАР знайшла одну з найбільш вражаючих космічних аномалій за останні роки - групу чорних дір, які розташованi в кількох галактиках таким чином, що викидають потужні джети в одному напрямку.

Автори досліджували радіосигнали у Всесвіті за допомогою розташованого в Індії телескопа мікрохвильового діапазону.

Аналіз однієї з віддалених частин Всесвіту, що включає кілька галактик, показав наявність групи з 64 масивних чорних дір, випромінювальних джети (струменя плазми) в одному напрямку.

Розглянувши їх уважно, вчені несподівано виявили, що кожна з цих дірок розташовується в центрі своєї галактики. І всі чорні діри обертаються в одному напрямку, ніби їх хтось синхронізував.

Дослідники підрахували , що шанси на те, що така кількість чорних дір могло випадково вишикуватися таким чином, не перевищують 0,1%.Нічого подібного астрономи раніше ніколи не бачили, і тепер намагаються знайти пояснення феномену.

"Оскільки ці чорні діри не можуть обмінюватися інформацією або впливати одна на одну, вони могли так "вишикуватися" лише в часи формування галактик на зорі Всесвіту", - припускає Расс Тейлор, один з авторів дослідження.

Проте, абсолютно не зрозуміло, якого роду процеси могли б призвести до такого параду чорних дір на етапі зародження Всесвіту. Сучасна фізика цього пояснити не може, підкреслює астрофізик з ПАР Ромил Дейв, хоча в дискусії вже спливали і теори струн, і теорія космічних магнітних полів і гіпотези про існування поки ще не відкритих таємничих частинок.

Ймовірно, на зорі формування галактик відбувалися якісь коливання первинної матерії, які збудували галактики і поставили у їх центрі об'єкти згідно симетрії, припускає оглядач Inverse Ясмін Таг.

Тепер Тейлор і його колеги мають намір досліджувати загадкову область Всесвіту за допомогою більш потужних телескопів мікрохвильового діапазону.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: