24 вересня 2017, неділя

Астрономи виявили дві екзопланети, на яких можливе існування життя

коментувати
Дві екзопланети, на яких, на думку вчених може існувати життя, віддалені від Землі на 40 світлових років.
NASA/ESA/STScI/J. de Wit (MIT)

Дві екзопланети, на яких, на думку вчених може існувати життя, віддалені від Землі на 40 світлових років.

Вчені дослідили дві планети, розташовані в сузір'ї Водолія, за допомогою телескопа Hubble. Вони прийшли до висновку, що атмосфери цих планет недостатньо ворожі для зародження життя.

У травні поточного року астрономам вдалося спостерігати, як планети TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c пройшли перед своєю зіркою. Це дозволило вченим зрозуміти, як світло проходить через атмосфери обох планет. Спостереження показали, що атмосфери TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c недостатньо щільні, щоб виключити можливість існування життя.

"Відсутність щільної воднево-гелієвої оболонки підвищує шанси цих планет на придатність до життя, - каже Ніколь Льюїс з Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа в Балтіморі (США). – Якби вона була, це б повністю виключило можливість розвитку життя, оскільки щільна атмосфера діяла б як парник".

TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c, відкриті в 2015-му році, знаходиться на відстані приблизно 40 світлових років від Землі. Вони обертаються навколо карликової зірки віком близько 500 мільйонів років. Планети розташовуються в 20-100 разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця. Однак їх світило не таке гаряче. Дослідники вважають, що принаймні одна з двох планет (TRAPPIST-1c) може знаходитися в межах зони, придатної до життя, де можливе існування води в рідкій формі.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: