26 вересня 2017, вівторок

Астрономи припустили, що на марсіанському плато Тавмасия може бути життя

коментувати
Карта Марса з плато Тавмасия
Фото: Вікіпедія

Карта Марса з плато Тавмасия

Вчені вважають, що сліди сірки і калію на плато Тавмасия є доказами наявність там води і умов для життя..

Дослідник Дон Худ з університету Луїзіани і його колеги вивчили незвичайну область на Марсі під назвою плато Тавмасия. Вони проаналізували географію і минералогию цій області, а також вивчили хімічний склад грунту в цьому районі, повідомляє Astronomy Now.

Дослідники встановили, що Тавмасия утворилася в результаті вулканічної активності на Червоній планеті. Крім того, в районі плато була виявлена висока концентрація сірки і калію.

"Хімічні зміни, які ми бачимо, узгоджуються з рухом мантії на Марсі. Наше дослідження підтверджує, що вся ця область була побудована в результаті вулканічної активності", - говорить Дон Худ, провідний автор дослідження.

На думку вчених, наявність сірки і калію в таких кількостях може бути викликано наявністю в цій області води. У свою чергу, цей факт може свідчити про наявність на плато найпростіших форм життя - наприклад, мікробів.

Свої висновки вчені планують перевірити експериментально, але це ускладнює гірський рельєф території, що нагадує гавайські щитові вулкани.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: