23 жовтня 2017, понеділок

Астрофізики випустили тривимірну карту "комети по-київски"

коментувати
Астрофізики випустили тривимірну карту
Скріншот: ESA

Європейське космічне агентство (ESA) випустило інтерактивну карту комети Чурюмова-Герасименко, повідомляє N+1.

Зокрема, карта дозволяє побачити в деталях тривимірну модель комети, а також дізнатися розташування окремих "іменних" регіонів на її поверхні.

Цікаво, що програма включає звичні функції, що дозволяють обертати і наближати модель комети, а також перемикатися між зображеннями рельєфу і розташуванням регіонів.

Більш детально з інтерактивною картою комети Ви зможете ознайомитися за допомогою наступного посилання.

У вигляді спеціального бонуса, користувач може користуватися базою даних, що містить майже сім тисяч фотографій, зроблених за допомогою зонда Розетта.

У цьому режимі у тривимірній моделі з'являються точки орбіти космічного апарату, з яких проводилася зйомка комети. При натисканні на конкретну точку з'являється відповідний знімок, який можна завантажити на комп'ютер.

...Comet_viewer_screenshot2

Скріншот:blogs.esa.int

В ESA повідомили, що ідея створення інтерактивної карти комети з'явилася в серпні 2014 року, коли стало зрозуміло, що вона має досить складну форму.

Комети 67P/Чурюмова-Герасименко була відкрита у 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Комета знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину, період її обертання дорівнює 6,6 року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: