19 листопада 2017, неділя

Археологи знайшли в Сибіру 2000-річне кладовище собак

коментувати
Деякі собаки перебували на особливому положенні в поселенні, де було знайдено 2000-річне кладовище домашніх тварин.
Tom Godber via Flickr

Деякі собаки перебували на особливому положенні в поселенні, де було знайдено 2000-річне кладовище домашніх тварин.

В Усть-Полуї, розташованому неподалік від сибірського міста Салехард, вчені знайшли кладовище собак, вік якого становить близько 2000 років.

На місці розкопок в Сибіру були виявлені рештки 115 собак. За словами археолога з Університету Альберти в Канаді Роберта Лоузі, цим знайдене кладовище виділяється на тлі інших подібних місць поховань, де вченим вдавалося знайти максимум 10 собак.

Вчені вважають, що більшість тварин були вбиті з метою вживання в їжу або принесені в жертву в ході релігійних ритуалів. Однак деякі з них, схоже, мали особливий статус. Рештки 5 тварин були акуратно поховані. За словами Лоузі, єдине, що відрізняє їх поховання від людських, це місцерозташування.

"До жодної іншої тварини в Усть-Полуї не ставилися так добре", - розповідає арехолог.

Вчені вважають, що це свідчить про те, що у деяких тварин був тісний зв'язок зі своїми господарями, які жили у стародавньому поселенні.

Раніше Лоузі проводив розкопки собачих поховань на Байкалі, вік яких складає близько 8000 років. Канадський археолог зазначив, що в даному регіоні до собак ставилися інакше, ніж в Усть-Полуї. Тут не було знайдено доказів того, що тварин приносили в жертву чи вживали в їжу. Деякі собаки навіть були поховані з декоративними ошийниками.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: