20 жовтня 2017, п'ятниця

Археологи знайшли в Сербії стародавні золоті сувої з заклинаннями

коментувати
Вчені змогли прочитати на сувоях імена кількох демонів, пов'язаних з територією сучасної Сирії.
Archaeological Institute in Belgrade / ScienceAlert

Вчені змогли прочитати на сувоях імена кількох демонів, пов'язаних з територією сучасної Сирії.

В Сербії, неподалік від міста Костолац, було знайдено поховання з останками чоловіка, померлого більше 1500 років тому. Разом з ним були поховані золоті і срібні сувої з заклинаннями.

Сувої, які за розмірами можна порівняти з обгортками від цукерок, зберігалися в невеликих свинцевих амулетах. Вчені припускають, що володар сувоїв був похований орієнтовно в IV столітті н. е., коли на території Костолаца знаходилось римське місто Вімінациум. Втім, радіовуглецевий аналіз поки не проводився, і більш точний вік останків і сувоїв ще належить встановити.

Перекласти текст поки також не вдалося. За словами, Міомира Корача з Інституту археології в Белграді, він написаний арамейською, але з використанням грецького алфавіту. Поки дослідникам вдалося прочитати кілька імен демонів, пов'язаних з територією сучасної Сирії.

Археологи раніше знаходили подібні магічні амулети з текстами заклинань в інших країнах. Однак для Сербії це перша така знахідка. Як пояснює ще один член команди археологів Ілля Данкович, в таких амулетах нерідко зберігалися приворотні закляття або прокляття.

Крім того, їх ховали разом з людьми, померлими насильницькою смертю. Вважалося, що душі таких людей довше не могли знайти спокій у загробному світі і мали більше шансів зустрітися там з божествами або демонами, щоб передати їм бажання живих.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: