21 вересня 2017, четвер

Археологи знайшли в Єгипті 3000-річне місто мертвих

коментувати
Вчені, які знайшли древній єгипетський некрополь, вважають, що він призначався для людей високого соціального статусу.
© Gebel el Silsila Survey Project

Вчені, які знайшли древній єгипетський некрополь, вважають, що він призначався для людей високого соціального статусу.

Некрополь доби Нового царства (1550-1069 рр. до н. е.) був знайдений в місцевості під назвою Гебель ес-Сільсіла, що відома своїми каменярнями, де стародавні єгиптяни добували будівельний матеріал для споруд. Він налічує кілька десятків гробниць.

"Поки що нам вдалося виявити більше 40 гробниць і маленьке святилище на берегах Нілу", - говорить археолог з Лундського університету Марія Нільсон, яка керує розкопками, додаючи, що багато гробниці знаходяться в поганому стані.

В даний час археологи зосередилися на вивченні невеликої частини знайдених гробниць. Святилище, яке вони знайшли, являє собою два відкритих зали, що виходять на річку. Дверний отвір прикрашає зображення крилатого сонячного диска. Що стосується гробниць, то вони складаються з одного-двох приміщень, висічених у скелі. Як правило, до місць поховання ведуть сходи.

Поки що вчені не можуть відповісти на питання, для кого призначалися ці гробниці. Предмети, знайдені всередині (залишки трун, амулети та інші), вказують, що там ховали людей досить високого соціального статусу. За словами Нільсон, вищих державних чиновників Стародавнього Єгипту ховали в Фівах, тож, ймовірно, цей некрополь призначався для тих, хто був рангом нижче.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: