23 жовтня 2017, понеділок

Археологи знайшли свистячу давньоримську зброю, яку викристовували для залякування ворога

коментувати
Спеціальні снаряди для пращі при польоті сворювали короткі різкі свистячі звуки
Фото: John Reid / Trimontium Trust

Спеціальні снаряди для пращі при польоті сворювали короткі різкі свистячі звуки

В Шотландії археологи виявили новий тип метальних снарядів, що використовувалися римськими воїнами, повідомляє N+1 з посиланням на Live Science.

Зокрема, снаряди, виявлені на Бурнсваркскому пагорбі (Дамфрісшир)призначалися для метання з пращі, вони мають невеликі розміри і отвір, а в польоті видають свист або дзижчання. Розкопки на пагорбі в Бурнсварці ведуться протягом останніх 50 років, приблизно 1800 років тому тут місці відбулася битва між римськими військами і кельтами.

Імовірно, ці свінцеві снаряди римляни використовували для залякування супротивника, вони малі за розміром, а їх маса становить близько 30 грамів. Археологи вважають, що в основному вони запускалися з пращі по три-чотири штуки за раз і могли не тільки лякати супротивника, але і завдавати йому значної шкоди.

Як уточнює Current Archaeology, дослідники вже зробили репліку виявлених метальних снарядів, і спробували запустити їх з пращі. Снаряди виробляли короткі різкі свистячі звуки та дзжижчали. За даними археологів, свистячі снаряди становлять приблизно 20 відсотків усіх знайдених снарядів на Бурнсваркскому пагорбі.

Читайте також в розділі Наука:

Як пише N+1, стандартними для римської армії вважалися два типи метальних снарядів. Одні виконувалися у вигляді лимона масою близько 60 грамів і не мали ніяких отворів. Інші відливалися з свинцю у вигляді жолудів і були трохи легші і теж не мали ніяких отворів. Випущені з пращі, вони могли вбити або серйозно покалічити супротивника.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: