17 жовтня 2017, вівторок

Дослідження показало, що череп Шекспіра могли викрасти з його могили

коментувати
Воскова фігура Шекспіра з музею воскових фігур мадам Тюссо в Берліні

Воскова фігура Шекспіра з музею воскових фігур мадам Тюссо в Берліні

Високотехнологічне дослідження могили Вільяма Шекспіра привело археологів до висновку, що череп письменника, імовірно, був викрадений.

Дослідження підтверджує інформацію, що була опублікована у 1879 році в журналі The Argosy, яку пізніше спростовували як вигадку, повідомляє BBC.

Згідно з цією публікацією, мисливці за трофеями відкопали череп письменника з неглибокої могили ще у 1794, 

Щоб зазирнути в могилу в церкві Святої Трійці у Стратфорді команда археологів використовувала георадар (GPR). Це дозволило дослідникам подивитися на вміст могили. не порушуючи поховання.

Як розповів один з науковців, у похованні було виявлено "порушення" з того боку, де мала бути голова тіла. У поєднанні з інформацією про те, що череп викрали з могили, це дозволяє археологам припустити, що черепа письменника немає в місці його поховання.

Видання зазначає, що могила Вільяма Шекспіра вже давно викликає суперечки серед істориків, оскільки є занадто короткою для поховання дорослої людини.

Крім того, на надгробній плиті немає імені похованого, лише напис: "Хороший друг, який, заради Ісуса, утримається від того, щоб відкопати прах, похований тут. Блаженний той муж, який шкодує ці камені, і проклятий той, який порушить мої кістки".

Дослідження також виявило докази значного ремонту головного кінця могили. Дослідники припускають, що ремонт був необхідний через підтоплення підлоги, можливо, викликане попереднім порушенням.

Крім того, з'ясувалося, що поховання Шекспіра є значно більшим, ніж надгробний камінь, воно простягається у західний бік, туди, де мала б бути голова.

Дослідники не виявили рештків цвяхів від труни, що дозволяє припустити, що Шекспір, як і його родичі, були поховані не в трунах, їхні тіла лише загорнули в тканину.

Вчені також вирішили перевірити достовірність легенди про те, що голова Шекспіра міститься у запечатаному склепі в церкві Сент-Леонард, що у Вустерширі. Однак з'ясувалося, що череп у склепі належав невідомій жінці, якій було за 70, коли вона померла.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року повідомлялося, що археологи знайшли особисту домашню пивоварню Шекспіра.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: