22 вересня 2017, п'ятниця

Археологи вперше знайшли кладовище стародавніх філістимлян

коментувати
Археологи 3 роки тримали в таємниці інформацію про знайдений давній цвинтар філістимлян в Ізраїлі, щоб уникнути проблем з місцевим населенням.

Археологи 3 роки тримали в таємниці інформацію про знайдений давній цвинтар філістимлян в Ізраїлі, щоб уникнути проблем з місцевим населенням.

У 2013-му дослідники вперше знайшли кладовище давніх філістимлян в Ізраїлі, але тільки тепер повідали про відкриття. Вчені вважають, що воно проллє світло на походження народу.

Знаходження кладовища стало кульмінацією розкопок, які тривали три десятиліття. Археологам вдалося знайти 145 останків в декількох похоронних кімнатах. Деякі з них були оточені ювелірними виробами, зброєю та посудом. Рештки датуються 11-8 століттям до нашої ери.

"Через десятиліття вивчення того, що філістимляни залишили після себе, ми, нарешті, стикнулися з самими людьми, - говорить один з керівників розкопок Деніел Мастер. – Завдяки цій знахідці ми як ніколи близькі до того, щоб розкрити секрет їх походження".

Дослідники поки не мають єдиної думки щодо того, звідки походить давній народ. Вважається, що коріння філістимлян знаходяться в Греції, на Криті або Кіпрі, або в Туреччині. Наразі дослідники проводять тести з рештками, щоб встановити точне місце.

Незважаючи на те, що поховання були виявлені ще в 2013-му, весь цей час дослідникам доводилося зберігати своє відкриття в таємниці до завершення розкопок. Таким чином вони намагалися не привертати увагу ультраортодоксальних юдеїв, які протестували на місці розкопок проти того, щоб вчені турбували поховання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: